خنتول

خنتول

خنتول

خنتول

۳ مطلب در فروردين ۱۳۹۷ ثبت شده است

ورم پا بعد از زایمان

چهارشنبه, ۲۲ فروردين ۱۳۹۷، ۰۳:۱۶ ق.ظ

علت های ورم پا بعد از زایمان و رفع ورم در خانه

ورم پا بعد از زایمان,ورم پا بعد از زایمان,ورم پا پس از زایمان,علت ورم پا بعد از زایمان,ورم پا بعد زایمان,ورم پا پس از زایمان,علت ورم پا بعد از زایمان طبیعی,دلیل ورم پا بعد از زایمان,ورم پا بعد از زایمان سزارین,رفع ورم پا بعد از زایمان,ورم پا بعد از زایمان نشانه چیست,علل ورم پا بعد از زایمان,ورم قوزک پا بعد از زایمان,تورم پا پس از زایمان,درمان ورم پا پس از زایمان,درمان ورم پا بعد از زایمان,ورم یک پا بعد از زایمان,علت ورم پا بعد زایمان,علت ورم دست و پا بعد از زایمان,علت ورم پا بعد از زایمان چیست,علت ورم پا پس از زایمان,علت ورم پا بعد از زایمان سزارین,درمان ورم پا بعد زایمان,علت ورم پا بعد از زایمان,ورم پا بعد از عمل سزارین,علت ورم پا بعد از عمل سزارین,درمان ورم پا بعد از زایمان,درمان ورم دست و پا بعد از زایمان

خانم هایی که تا کنون تجربه باردار شدن را نداشته اند میتوانند با خواندن این مطلب با مشکلات بعد از زایمان و رفع ساده بعضی از این مشکلات مانند ورم پا بعد از زایمان در منزل آشنا شوند و با مطالعه این گونه مطالب استرس و نگرانی های بعد از زایمان را به حداقل برسانند .

در طول از دست دادن مایعات و آب اضافی بدن پس از زایمان، ممکن است انگشتان دست و مچ پا ورم داشته باشد که در عرض یک هفته به تدریج از بین می‌رود. کلیه‌های شما مسئول بیشتر این پاکسازی و خروج آب اضافی بدن هستند و همین موضوع باعث می‌شود بیشتر از حد معمول به دستشویی بروید. منافذ پوست هم برای دفع مایع اضافی تلاش می‌کنند، بنابراین ممکن است تعریق بیشتر از حد معمول داشته باشید.

ورم پا بعد از زایمان

یکی از مسایلی  که به طور شایعی پس از زایمان  اتفاق می افتد، تورم پا، قوزک و  دست هاست. این  احتباس آب به شدت شایع  است و البته این حس تورم و  پف کردگی برای یک زائو  تجربه ناخوشایندی است اما قبل ازاینکه بدانید چه طور به همسرتان کمک کنید، بهتر است دلیل این احتباس  آب یا تورم  را بدانید. از شگفتی های بی نظیر خلقت و الطاف خداوندی  است که در چند هفته  مانده به زایمان بدن همسر شما مقداری آب ذخیره می کند تا در طول  دردهای زایمان که تمایلی به خوردن و آشامیدن ندارد و نمی تواند چیزی بخورد (امکان دارد دردهای زایمان  طول کشنده باشد) بدن  اش با کم آبی مواجه نشود.این عملکرد جبرانی بدن که برای حیات ضروری است وقتی دردسرساز میشود که مایع اضافه در بافت نرم تجمع یابد.

ورم پا بعد از زایمان , ورم پا بعد از زایمان , ورم پا پس از زایمان , علت ورم پا بعد از زایمان

ورم بعد از زایمان، به ندرت یک عارضۀ جدی است و خودبه‌خود از بین می‌رود. اما اگر پس از زایمانتان و معمولاً در زمانی کوتاه، ناگهان در صورت و دست‌های خود ورمی را مشاهده کردید که همراه با سردرد شدید و تغییرات بینایی نیز بود، ممکن است دچار پره‌اکلامپسی بعد از زایمان شده باشید که لازم است حتماً و فوری با اورژانس تماس بگیرید یا به بیمارستان بروید. همچنین اگر ورمی داشتید که در عرض یک هفته از بین نرفت یا اگر سردردهای بدی دارید یا در پاهایتان احساس درد دارید، با پزشک خود تماس بگیرید، زیرا این علائم ممکن است نشانۀ فشار خون بالا باشد. همچنین اگر ورم یک‌طرفه یا ورم در یک پا یا مچ پا وجود دارد یا اگر با درد شدید همراه است، فوراً با پزشک تماس بگیرید، زیرا این علامت می‌تواند نشانه‌ای از ترومبوز وریدهای عمقی یا همان وجود یک لختۀ خون باشد. در هر صورت اگر نگران شده‌اید، لازم است برای رفع نگرانی و اطمینان با پزشک خود تماس بگیرید.

ورم پا بعد از زایمان

با اینکه مایع در سراسر بافت نرم بدن  محبوس می شود اما  چون نیروی جاذبه وجود دارد  بیشترین تورم را در دست و پاها، به ویژه  قوزک پای مادر می بینیم. بهتر است در صورت تورم بیش از حد پاها، به ویژه اگر همراه علایم دیگری از قبیل سردرد، دوبینی، کاهش دفع ادرار، احساس سوزش سردل باشد فورا با پزشک  ماس بگیرید،  به خصوص  اگر در دوران بارداری فشارخون بالا  یا علایم مراحل قبل از مسمومیت بارداری وجود داشته باشد اما اگر تورم به تنهایی وجود دارد و پزشک اطمینان می دهد که مشکل خاصی نیست، بهتر  است با انجام اقداماتی ساده به رفع این حس ناخوشایند در همسرتان کمک کنید.

بیشتر بخوانید :

فواید گندم

طرز تهیه آلو خورشتی

خواص ماش سبز

علف چای یا گل راعی

ورم پا بعد از زایمان , ورم پا بعد از زایمان , ورم پا پس از زایمان , علت ورم پا بعد از زایمان

کارپال تونل، تونلی است که عصب‌هایی که به انگشتان دست می‌رسد از درون آن می‌گذرد. تعداد زیادی از بافت‌ها در دوران بارداری دچار تورم می‌شود که علت دقیق آن هنوز شناخته شده نیست و در مواردی پس از زایمان نیز ادامه می‌یابد. درد و بی‌حسی دست‌ها در دوران بارداری، زمانی آغاز می‌شود که کارپال تونل در مچ دست به دلیلی مثل تجمع مایع در تونل تنگ می‌شود. فشار روی عصب باعث بی‌حسی، گزگز، سوزش و درد در انگشتان دست می‌شود که اغلب تا بازو ادامه پیدا می‌کند و همچنین ممکن است باعث تورم و گرمی در انگشتان شود و کمی گرفتن اجسام توسط دست مشکل باشد.  سندرم کارپال تونل در برخی موارد، طی مدت یک ماه بعد از زایمان شروع می‌شود و بعد از قطع شیردهی کاملاً برطرف خواهد شد. این مشکل همچنین در مادران غیرشیرده بعد از زایمان نیز دیده شده است. در برخی مادران غیرشیرده نیز، این نشانه‌ها شدت کمتری داشت و بعد از یک ماه رفع شد. این احتمال وجود دارد که سندرم کارپال تونل در مادران شیرده مربوط به حرکات تکراری یا قرار گرفتن پیوستۀ مچ دست در حالت خم طی شیردهی باشد یا به این دلایل تشدید شود. سندرم مشابهی به نام سندرم دکرون در مادرانی که فرزندشان بین شش تا ۱۲ ماهه است، دیده شده که علت آن را بلند کردن مکرر نوزادی می‌دانند که روز به روز وزنش بیشتر می‌شود. همچنین حرکات مکرر بازو، مچ دست و خود دست باعث تشدید سندرم کارپال تونل می‌شود. بهترین حالت برای مچ دست، یک وضعیت صاف است؛ نه خم رو به جلو و نه عقب. سندرم کارپال تونل با خم کردن مچ دست بدتر می‌شود، به خصوص اگر مدتی طولانی در حالت خم‌شده باقی بماند.

ورم پا پس از زایمان

۱) اگر غذای نرم یا سالاد حاوی شوید، خیار، فلفل  سبز و دیگر  موادی که خاصیت ادرارآوری طبیعی دارند تهیه کنید، به کاهش  احتباس آب کمک  می کنید. ۲) به همسرتان بگویید برای ساعتی نوزاد و  مراقبت از او را به شما  بسپارد و پس از اینکه نوزاد را شیر داد حدود دو سه ساعتی که نوزادتان نیاز  به شیر خوردن ندارد، با خیال  آسوده به پشت دراز بکشد  و بدن خود را در وضعیت شل و ریلکس قرار  بدهد  تا بلکه  به بازجذب مایعات احتباس یافته کمک شود. این استراحت از همه نظر  می تواند به او آرامش دهد و با این استراحت کوتاه از دست پاچگی های  هفته  اول مادر شدن اش رها  شود و به خود بپردازد.

ورم پا بعد از زایمان , ورم پا بعد از زایمان , ورم پا پس از زایمان , علت ورم پا بعد از زایمان

استفادۀ بیش از حد از دست می‌تواند موجب تشدید دردتان شود. بهتر است تا آنجا که می‌توانید از انجام کارهای غیرضروری خانه برای مدتی خودداری کنید و به دست خود استراحت بدهید. هنگام استراحت نیز دست خود را بالاتر نگه دارید. همچنین می‌توانید از یک کیسۀ کوچک یخ برای کاهش دردتان استفاده کنید. بدون مشاوره با پزشک از داروهای مسکن مختلف استفاده نکنید و اگر این درد و بی‌حسی، خواب یا فعالیت روزانۀ شما را خیلی مختل کرده است، می‌توانید به پزشک مراجعه کنید. پزشک شما برای کمک به تسکین درد، ممکن است استفاده از آتل مچ را توصیه کند که برای جلوگیری از خم شدن مچ دست شما استفاده می‌شود. همچنین ممکن است برای درمان و یادگیری برخی تمرینات لازم برای دست، فیزیوتراپی را پیشنهاد دهد. در صورت تداوم درد بعد از تمام این موارد می‌توانید مجدداً این موضوع را به پزشکتان اطلاع دهید. گاهی در برخی موارد ممکن است به یک جراحی مختصر و کوچک نیاز باشد. این جراحی دردناک نیست، اما بهبود بعد از آن می‌تواند شش تا هشت هفته طول بکشد. در این مورد نیز شاید بد نباشد اگر نظر چند متخصص را جویا شوید و بعد برای عمل تصمیم بگیرید.

علت ورم پا بعد از زایمان

۳) او را تشویق کنید لباس  های گشاد بپوشد. اگر قرار است به ملاقات پزشک بروید پوشیدن کفش  های ورزشی با اندازه  های کمی بزرگ تر را پیشنهاد  کنید تا به پایش  فشار  نیاید. سعی  کنید هوای  او را داشته باشید تا مبادا همسرتان  لیز بخورد و یا به دلیل  تعادل نداشتن در روزهای نخست پس از زایمان به ویژه اگر نوزاد را هم در آغوش دارد، با خطر مواجه شود. ۴) از پزشک در مورد استفاده از ترکیبات حاوی  منیزیم زودجذب پرس وجو  کنید. مصرف این ترکیبات همراه با غذا به کاهش تورم کمک می کند. ضمنا  بدانید مصرف ویتامین ب کمپلکس به همراه آن، اثر  منیزیم را می افزاید و انرژی مادر را افزایش می دهد. مراقب رژیم غذایی همسرتان  باشید و  به هر قیمتی شده مانع بروز  یبوست شوید.

ورم پا بعد از زایمان

بیشتر بخوانید :

زردچوبه و موهای زائد

چای در طبیعت

خواص گیاه علف خرس

زالزالک و ازگیل

  • اظیم مدنی

تعبیر خواب سگ غریبه چیست؟

يكشنبه, ۵ فروردين ۱۳۹۷، ۱۲:۰۷ ق.ظ

تعبیر خواب سگ

تعبیر خواب سگ , تعبیرخواب سگ , سگ در خواب دیدن , تعبیر خواب سگ سیاه هار

در این مطلب به تعبیر خواب سگ در حالت های مختلف می پردازیم . برای دیدن این مطلب به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

این مطلب کامل ترین مطلب در مورد تعبیر خواب سگ می باشد که از چندین مرجع تهیه شده است .

سگ اگر آشنا باشد ، دوست و حامی را برایتان تعبیر میکند .

سگ اگر غریبه باشد ، نشان دشمن است .

سگ اگر فرمانبردار شما باشد ، تعبیر خواب دوستی است که از شما حمایت می کند .

سگ اگر بیگانه باشد ، تعبیر خواب اینست که نگران اطرافیان خود باشید .

سگ اگر به شما حمله کند ، تعبیر خواب دشمنی است که به شما ضربه می زند .

اگر صدای سگ شنیدید و خودش نبود ، تعبیر خواب اینست که از شما غیبت و بدگویی می کنند .

  تعبیر خواب سگ , تعبیرخواب سگ , سگ در خواب دیدن , تعبیر خواب سگ سیاه هار

تعبیر خواب سگ

سگ ماده نشان از زنی دون مایه است .

سگ اگر قوی و ترسناک باشد ، یعنی دشمن شما قوی است .

سگ اگر نحیف و ضعیف باشد ، یعنی دشمن ضعیفی دارید .

اگر سگی را به بند بسته اید ، یعنی با کسی دوست کرده اید که در شان شما نیست .

اگر در خواب ببینید ، که به سگ غذا می دهید از غم و غصه فراغت حاصل می کنید .

و اگر سگ طعمه ای را از دست شما قاپید و ربود و خورد زیان مالی متوجه شما می شود .

اگر در خواب ببینید که سگی در خانه خود دارید ، کسی در خانه شما هست که صداقت ندارد .

و باز هم اگر آن سگ ماده باشد و بدانید که سگ ماده را نگهداری می کنید .

تعبیر خواب سگ , تعبیرخواب سگ , سگ در خواب دیدن , تعبیر خواب سگ سیاه هار

تعبیر خواب سگ سیاه

زنی از نزدیکانتان به شما راست نمی گوید و همین زن اگر مهلت و فرصت بیابد خیانت هم می کند .

اگر سگی را در خواب از خود راندید و آن سگ به ضعف و زبونی نزد شما بازگشت نیکو است .

چون خواب شما می گوید در امری اشتباه می کنید ولی سود شما در آن است که خلاف میل خود رفتار کنید .

اگر دیدید سگ های زیادی گرد شما را گرفته اند در جمعی وارد می شوید که بین آن ها بیگانه هستید .

آن ها شما را نمی پزیرند و با بد بینی به شما نگاه می کنند شما هم از ایشان بیمناک هستید و اعتماد ندارید .

سگ شکاری دوستی است پست که خدمت می کند و دنائت خود را نمی تواند پنهان نگه دارد و از بین ببرد .

اگر در خواب ببینید که سگی برای شما چیزی به دهان گرفت و آورد خوب است چون سودی عایدتان می شود .

سگ سیاه دشمنی بود از عرب ، و سگ سفید، دشمنی بود از عجم .

امام جعفر صادق فرماید : دیدن سگ درخواب بر چهاروجه بود .

اول: دشمن. دوم: پادشاه طامع. سوم : دانشمند و خادم بدفعل. چهارم: مردمان غماز .

  • اظیم مدنی

علف چای چه خاصیتی دارد

جمعه, ۳ فروردين ۱۳۹۷، ۰۲:۳۱ ب.ظ

در طب سنتی علف چای چه خاصیتی دارد + درمان افسردگی

در طب سنتی علف چای چه خاصیتی دارد +درمان افسردگی در سایت جسارت

علف چای چه خاصیتی دارد ,خواص علف چای,خواص علف چایر,خواص علف چای در طب سنتی,خواص علف چای تبیان,خواص علف چای برای پوست,خواص روغن علف چای,خواص گیاه علف چای,خواص دارویی علف چای,خواص دارویی گیاه علف چای,خواص چای علف لیمو,فواید گیاه علف چای,خواص درمانی گیاه علف چای,خواص درمانی علف چای,خواص درمانی علف چای,خواص چای سبز با علف لیمو

در طب سنتی علف چای چه خاصیتی دارد + درمان افسردگی

علف چای چه خاصیتی دارد , خواص علف چای , خواص علف چایر , خواص علف چای در طب سنتی

در این مطلب از سایت جسارت به در طب سنتی علف چای چه خاصیتی دارد برای درمان افسردگی مناسب است می پردازیم. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.شاید شما هم نام علف چای را شنیده باشید و از خواص آن برای درمان افسردگی کم و بیش با خبر باشید.این مطلب به بهترین شکل خواص این گیاه را برای شما عزیزان توضیح داده است

اگر چه گل راعی یک گیاه است و به عقیده‌ی خیلی از مردم طب سنتی یا درمان با گیاهان دارویی هیچ مشکلی به وجود نمی‌آورد اما باید بگوییم که حتی برای گیاهان دارویی نیز موارد منع مصرف وجود دارد. در مصرف داروهای گیاهی نیز باید به میزان و مدت مصرف و همچنین موارد منع مصرف توجه کرد. مصرف گل راعی فقط برای افراد بزرگ‌سال است علاوه بر این نباید این گیاه را بدون نظر متخصص بیش از 15 روز مداوم مصرف کرد.

علف چای چه خاصیتی دارد

از خواص علف چای (Hypericum perforatum) تقویت سیستم ایمنی بدن و موثر در درمان ایدز و بیماری‌های عصبی است. در ادامه خواص علف چای را بشناسید. علف چای گیاهی است علفی و دائمی به ارتفاع تا یک متر، با بوی معطر و در زمان گل‌دهی بسیار زیبا است. زمان گلدهی گیاه برحسب ناحیه رویش از اردیبهشت تا مهر ماه می‌باشد. محل رویش گیاه در ایران، کوهستان‌ها و ارتفاعات نواحی شمالی کشور می‌باشد، البته در ارتفاعات متوسط و کم بسیاری از نقاط از جمله کرج، راه چالوس، لاهیجان، ارومیه، بروجرد، گنبدکاووس، کلاردشت و اطراف تهران نیز رویش دارد.

این گیاه معرف که گل هزار چشم، علف چای و هوفاریقون نیز نامیده می‌شود خواص ضدافسردگی دارد و زمانی که شما به اصطلاح دل و دماغ ندارید و به نوعی دنیا را تیره و تار می‌بینید کمکتان می‌کند. از این گذشته باید توجه داشته باشید که اگر داروی دیگری مصرف می‌کنید امکان تداخل دارویی وجود دارد. اگر مشغول مصرف داروهای زیر هستید از مصرف گل راعی اجتناب کنید: سیکلوسپورین، دیگوکسین، تئوفیلین، کاربامازپین، فنی توئین، قرص‌های ضدبارداری، داروهای ضدافسردگی، داروهای ضدمیگرن

خواص علف چای

علف چای در مزارع چای شمال به عنوان علف هرز می‌ روید و احتمالا نامگذاری آن بدین علت است، قابل توجه اینکه گیاه علف چای با گیاه چای معمولی ارتباطی ندارد. نام‌های دیگر علف چای، گل راعی، گل هزار چشم و هوفاریقون است. در عربی به آن حشیشه القلب می‌گویند. قسمت مورد استفاده دارویی گیاه علف چای سرشاخه‌های گلدار آن است. مهمترین ماده شیمیایی علف چای، هاپیرین و همچنین ماده قرمز رنگی به نام هایپریسین است، علف چای دارای تانن نیز هست. سه فراورده دارویی از این گیاه به شکل قطره هایپران و قرص پرفوران است که هر دو در درمان افسردگی کاربرد دارند، همچنین اسپری نوروژیک که در درمان دردهای عصبی به کار میرود و خاصیت ضد التهابی دارد، از دیگر داروهای موجود است.

می‌توانید گل خشک این گیاه را به صورت دم کرده میل کنید. برای این کار دو تا چهار گرم از گل خشک این گیاه را دم کرده و روزانه سه بار میل کنید. (جمعاً شش تا دوازده گرم در روز). می‌توانید از تی‌بگ‌های تهیه شده از این گیاه استفاده کنید. هر تی‌بگ را در یک لیوان آب انداخته و میل کنید. روزانه سه بار می‌توانید از این تی‌بگ‌ها استفاده کنید.

خواص علف چایر

خواص علف چای (طبیعت و خواص درمانی) : طبیعت گیاه علف چای گرم و خشک است. خواص دارویی گیاه علف چای به طور خلاصه عبارتند از: علف چای گرفتگی صدار را باز می‌کند و خلط آور است. برای درمان مرض کزاز به‌کار می‌رود. درمان کننده اسهال و اسهال خونی است. از خواص علف چای درمان ضعف جنسی است. علف چای برای درمان درد دنبالچه بهترین دارو است. این گیاه ضد کرم معده و روده، ادرار آور و قاعده آور است. علف چای درمان کننده مننژیت است. علف چای برای درمان فلج به کار می‌رود. از خواص علف چای درمان زخم‌های عمیق، متعفن و التهابات پوستی است به این منظور برگ گیاه علف چای را بکوبید و یا روغن حاصل از گل این گیاه را روی محل زخم قرار دهید.

در طب سنتی علف چای چه خاصیتی دارد + درمان افسردگی

علف چای چه خاصیتی دارد , خواص علف چای , خواص علف چایر , خواص علف چای در طب سنتی

این گیاه به صورت قرص یا کپسول نیز به فروش می‌رسند اما توصیه می‌کنیم قبل از مصرف آن به پزشک مراجعه کنید و از مصرف خودسرانه‌ی هرگونه‌ی دارو خودداری کنید. البته قطره و تنتور این گیاه نیز وجود دارد که می‌توانید با توجه به علائم افسردگی‌تان و البته با نظر متخصص به میزان لازم مصرف کنید. توجه داشته باشید اگر چه گل راعی درمان مناسبی برای افسردگی‌های خفیف محسوب می‌شود استفاده‌ی طولانی مدت از آن می‌تواند موجب بازگشت به حالت اولیه شود.

خواص علف چای در طب سنتی

ماده قرمز رنگی که در برگ‌های علف چای وجود دارد و با فشار دادن برگ‌ها از آن خارج می‌شود، برای التیام زخم‌ها و درمان سوختگی به کار می‌رود. از دیگر خواص علف چای درمان بی‌خوابی، سیاه سرفه و مننژیت است. دم کرده علف چای برای درمان افسردگی مفید است. یکی از مهمترین خواص علف چای تقویت سیستم ایمنی بدن و از بین بردن ویروس‌ها از جمله ویروس ایدز است. طبق آخرین تحقیقات علف چای می‌تواند ویروس‌ها را از بین ببرد. مدتی است که بیماران مبتلا به ایدز از این گیاه استفاده می‌کنند که سیستم دفاعی بدن آنها را تقویت و علائم بیماری را تخفیف می‌دهد.

علف چای چه خاصیتی دارد

  • اظیم مدنی